מערכות בית חכם

המונח "בית חכם" משמש כתיאור לבית אשר מכיל רשת תקשורת אשר מחברת בין מכשירים שונים, ומאפשרת לבעל הבית לשלוט, לפקח ולקבל גישה אליהם מרחוק.

מכשירים חכמים מתחברים אל רשת האינטרנט ולרובם יש אפליקציות נגישות לטלפון הנייד, המאפשרות גישה ושליטה דרך ה- WIFI.

מלאו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

*אזור חדרה עד גדרה

מידע כללי

חיבור המכשירים השונים בביתכם אל רשת האינטרנט (ואחד לשני) מאפשרת שליטה ונוחות. אתם יכולים לשלוט בכל המכשירים בכל זמן ע"י הנייד, הטאבלט או אפילו דרך רמקול חכם הנשלט ע"י קול. בנוסף, ניתן לקבל מידע רב מהבית החכם, ע"י גאדג'טים שונים אשר מעניקים גישה נוחה למידע כגון: אבטחה, שימוש באנרגיה ועוד.

יכולות הבית נחכם תלויות בצרכים שלכם: הם יכולים להסתכם בעוזרת ממוחשבת אשר משמיעה לכם מוסיקה לבחירתכם או בבית מתוחכם אשר נשלט כולו ע"י הנייד, כולל האורות, מיזוג האוויר ואף מכשירי המטבח.

 

מדוע כדאי לחיות בבית חכם?

לבית חכם יש יתרונות רבים. לפניכם מפורטים היתרונות הבולטים ביותר, אשר מהווים את הסיבה: מדוע כדאי לכם לחיות בבית חכם:

חיסכון באנרגיה, וחיסכון כלכלי.

עבור הרבה אנשים, הסיבה העיקרית ליצירת מערכות בית חכם היא האפשרות לחסוך באנרגיה ובכסף ע"י מערכות חימום ומיזוג אוויר חכמות. תרמוסטט חכם, מחמם או מקרר במהירות ובצורה אוטומטית את הבית, ומפחית את הוצאות החשמל של הבעלים.

מוצרים חכמים אחרים, כגון אורות חכמים, עשויים לחסוך בחשמל גם הם ע"י כיבוי אוטומטי כאשר אינם בשימוש. על מוצרים אלו להיות בראש רשימת הקניות של כל בעל בית חכם.

ביטחון ואבטחה מוגברים

בעוד אתם יכולים לרכוש מערכת אבטחה כדי להגן על ביתכם, בתים חכים מסוגלים להציע אבטחה נוספת. אורות, מצלמות ואפילו חורי מנעול המחוברים כולם לרשת ונמצאים בשליטתכם, עשויים להפוך את הבית למוגן במיוחד ולהשרות ביטחון רב על בעליו ועל המתגוררים בו. במידה ואתם לבד בבית ופורץ בוחן את הבית ובודק האם ניתן לחדור אליו, אמצעים אלה מסוגלים להבריח אותו ואף למנוע פריצה.

איך יוצרים בית חכם?

אתם יכולים להפוך את ביתכם לחכם ע"י התקנת מערכת אשר מאפשרת לכם לחבר בין המכשירים והמתקנים החשמליים שלכם או ע"י קניית מוצרים נפרדים אשר מתחברים לנייד שלכם.

אחד המוצרים הפופולאריים ביותר לבית החכם הוא עוזרת דיגיטלית, עוזרת אישית אשר חיה בטלפון/טאבלט שלכם או במכשירים אינטרנטיים אחרים.

נשמח ליצור איתך קשר

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

*אזור חדרה עד גדרה

אלכסה מבית אמזון

אלכסה התחילה את דרכה ברמקול חכם הנקראEcho  ומאז הצמיחה כנפיים והתפתחה למגוון רחב רמקולים ומכשירים אחרים, ולא רק של חברת אמזון. צורת הפעולה של אלכסה היא פשוטה במיוחד: אתם שואלים אותה שאלה או נותנים לה פקודה לשלוט באחד המכשירים בבית, והיא תנסה להשיג לכם את המידע לא אתם זקוקים או תדבר אל המכשירים המחוברים.

ישנם שני סוגים של מכשירי אלכסה: רמקולים חכמים ומכשירים עם אלכסה מובנית בהם, ומכשירים אשר עובדים עם אלכסה- אשר בדרך כלל נשלטים בעזרת הקול שלכם. זהו שוני חשוב. עבור האחרון, חפשו מוצרים אשר מסומנים עם התווית "עובדים עם אלכסה מבית אמזון".

יתרונות +

אם אתם רוצים להתחיל במהירות עם תהליך הבית החכם, רכישת מוצר Echo היא בחירה מצוינת עבורכם.
 • מוצרי Echo של אמזון קלים לתפעול ופשוטים לחיבור בכל מקום.
 • הרמקול הקטן והפשוט ביותר של Echo עולה כ- 50$
  ומהווה אחד המכשירים לבית החכם הזולים ביותר בשוק.
 • לאלכסה יש יותר מ- 10,000 מיומנויות שונות או יכולות צד שלישי,
  אשר הופכים אותה לרכזת הבית החכם בעלת התפיסה הרחבה ביותר בשוק.
 • האפליקציה בפלאפונים החכמים להפעלת מכשירי Echo
  עובדת במכשירי אייפון ואנדרואיד יחד.

חסרונות -

 • האפליקציה של אלכסה מבית אמזון, לטלפונים חכמים של אנדרואיד ואייפונים, דורשת התקנה בבית החכם בכדי לעבוד ולעיתים עשויה להיות מעט מסורבלת.
 • לפעמים אלכסה מתקשה להגיב לפקודות אשר נותנים לה.
 • הרמקולים של מוצרי Echo הם בעלי איכות בינונית.
 • לא ניתן להפעיל את אלכסה ע"י דיבור לפלאפון הנייד, אתם חייבים לדבר לרמקול עצמו.
 • במדיניות הפרטיות שלה, אמזון מסירה אחריות ממוצרי צד שלישי אשר פועלים עם אלכסה. במילים אחרות- האחריות היא שלכם לגלות מה חברות צד שלישי אשר ניתנות להפעלה עם אלכסה, מתכננות לעשות עם המידע אשר הם אספים ממכם.

העוזרת מבית גוגל

תשובתה של גוגל לאלכסה התקבלה ע"י הרמקולים הביתיים של גוגל בשנת 2017, וכמו אמזון, מוצריה מתרחבים מעבר לשימוש בייתי בלבד. בשוק ישנם שלושה רמקולים ביתיים של גוגל המופעלים ע"י עוזרת: רגיל, קטן וגדול.

כמו אלכסה, לגוגל ישנם 2 סוגי מכשירי עוזרת גוגל: מכשירים עם עוזרת אשר מובנת בהם ומכשירים אשר ניתנים לשליטה ע"י העוזרת.

העוזרת של גוגל יכולה להתחבר לטלפון האנדרואיד החכם שלכם או לשעון האנדרואיד החכם שלכם ובעזרתה אתם מסוגלים לשלוט במוסיקה או לקבל עדכוני חדשות ומזג אוויר; לשלוט בגאדג'טים ומכשירים חכמים אחרים בבית, לקבוע טיימרים, שעונים ותזכורות, ואפילו לקבל שיחות.

יתרונות +

 • הרמקולים הביתיים של גוגל והמכשירים חכמים אחרים, אשר מריצים את הגרסאות החדשות של אנדרואיד- הם בעלי עוזרת אישית מובנת.
 • הרמקול הסטנדרטי של גוגל זול ב- 50$ מהרמקול הסטנדרטי של אמזון, ומחירו 130$.
 • במונחים של בינה מלאכותית, העוזרת של גוגל חכמה יותר מאלכסה וסירי, מפני שגוגל שהיא שואבת את כוחה ממנוע החיפוש של גוגל- המשמעות היא שאתם יכולים לשאול אוסף שאלות רחב יותר והסיכויים שלכם לקבל תגובה נכונה הם גבוהים יותר.

חסרונות -

 • הרמקולים הביתיים של גוגל והמכשירים חכמים אחרים, אשר מריצים את הגרסאות החדשות של אנדרואיד- הם בעלי עוזרת אישית מובנת.
 • הרמקול הסטנדרטי של גוגל זול ב- 50$ מהרמקול הסטנדרטי של אמזון, ומחירו 130$.
 • במונחים של בינה מלאכותית, העוזרת של גוגל חכמה יותר מאלכסה וסירי, מפני שגוגל שהיא שואבת את כוחה ממנוע החיפוש של גוגל- המשמעות היא שאתם יכולים לשאול אוסף שאלות רחב יותר והסיכויים שלכם לקבל תגובה נכונה הם גבוהים יותר.

נשמח ליצור איתך קשר

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

*אזור חדרה עד גדרה

סירי מבית אפל

סירי פועלת בתוך תוכנה של אפל הנקראת ערכת-בית. הרעיון של תוכנה זו הוא פשוט: במקום לרכוש מספר רב של אפליקציות לבית החכם בפלאפון הנייד שלכם, אשר לא בהכרח עובדות האחת עם האחרת, התוכנה מאחדת את כולן ויוצרת שליטה מלאה ע"י סירי באייפון או באייפד שלכם. אפל דאגה לבנות את סירי באייפון, מק, השעון החכם של אפל, הטלוויזיה החכמה של אפל וברמקולים הביתיים שלה, זאת אומרת, סירי לעולם לא רחוקה מידי. הרמקולים הביתיים של אפל הם מוצלחים במיוחד ומסייעים לאפל להשתוות למערכות של גוגל ואמזון.

יתרונות +

 • כשפרטיות היא מילת המפתח, אפל עובדת ישירות עם מעצבי אביזרים מיוחדים על מנת לוודא כי המידע המועבר בין האביזרים למכשירי אפל הוא מאובטח ומוגן.
 • השילוב של ערכת-הבית של אפל עם מכשירים ניידים, הופכים את התקנת סירי באביזרים השונים בבית לקלה ונוחה במיוחד.

חסרונות -

 • במידה מסוימת עקב מדיניות הפרטיות הנוקשה של אפל, עבר יחסית הרבה זמן עד שמכשירים חכמים אשר תומכים בסירי, הגיעו לשוק. המשמעות של עיכוב זה היא פחות מבחר של אביזרים ומכשירים זמינים.
 • סירי לפעמים מתקשה מעט להבין מה אתם מבקשים ממנה.
 • סירי היא בלעדית למוצרי אפל.

מהם מוצרים ביתיים חכמים?

מה ניתן לחבר למערכת הביתית החכמה שלכם? השמיים הם הגבול:

מצלמות אבטחה חכמות

על מנת לצפות בכל תנועה שעושה חיית המחמד שלכם, מצלמות אבטחה חכמות מתחברות אל רשת ה- WIFI הביתית שלכם ומספקות לכם סרטונים שוטפים כמעט בכל מקום בעולם. חיישני התנועה שלהן מאפשרים לכם לראות האם מתחוללים שינויים גדולים בבית החכם שלכם.

פעמון דלת חכם

כדי לראות, לשמוע ולדבר עם כל אחד העומד בדלת שלכם, בעזרתם הטלפון, הטאבלט או המחשב הנייד שלכם- נסו את פעמון הדלת החכם. ע"י התקנת הפעמון ואת האפליקציה הנלווה שלו, תקבלו התראה במכשיר הנייד שלכם בכל פעם שיצלצלו בדלק שלכם. לא תחמיצו משלוח פיצה שוב לעולם.

מצלמת אבטחה חכמה

מצלמות אבטחה חכמות מאפשרות לכם לבדוק את הבית, חיית המחמד או בני המשפחה בכל מקום בו יש לכם רשת. ישנן אפשרויות שונות של מצלמות חכמות במחירים שונים, חשוב לעשות מחקר מעמיק כדי לפני שבוחרים את המצלמה החכמה וחשוב לבדוק שהמצלמה מצלמת באיכות גבוהה.

נורה חכמה

אחת הדרכים הפשוטות ביותר להפוך את ביתכם לחכם, היא ע"י התקנת נורות חכמות. אחרי הכל, אין פשוט יותר מלהבריג נורת חשמל. בנוסף, הם מאוד ידידותיות לשוכר, לעומת התקנת תרמוסטט חכם או הרכבת תנור חכם חדש. יש מגוון רחב של נורות חכמות לבחירה, אשר יתאימו בדיוק לצרכים שלכם. מומלץ להשתמש באופציה של כיבוי אוטומטי כאשר החדרים ריקים, ולחסוך באנרגיה ובכסף.

מכונת קפה חכמה

כולם אוהבים קפה, קפה הוא משקה הבוקר הנפוץ ביותר בעולם וישנם אנשים אשר מסרבים להתחיל את היום ללא כוס קפה. מכונת קפה חכמה מסוגלת להפיק קפה מוכן עבורכם, ברגע שאתם פוקחים את העיניים, אך זוהי רק ההתחלה. ישנם דגמים מסוימים אשר מאפשרים לכם לכוון את הטמפרטורה המדויקת לקפה שלכם, ושאר התאמות אישיות אשר אינן מתאפשרות במכונות קפה רגילות.

תרמוסטט חכם

לאחרונה, ישנה עליה בשוק במספר האפשרויות לתרמוסטטים החכמים, כך שיש לכם אופציות רבות לבחור מבניהן. תרמוסטט חכם לא רק הופך את ביתכם לנוח יותר, אלא הוא גם עשוי לחסוך עבורכם כסף רב לטווח הארוך, ע"י הפחתת עלויות האנרגיה שלכם. ניתן להפעיל אותו עוד לפני שהגעתם הביתה וע"י כך ליהנות מהטמפרטורה המושלמת ברגע שאתם פותחים את הדלת.

תריס חכם

התריסים החכמים הם לא פריט חובה בכל בית, אך במידה וברשותכם חלון גדול או דלת זכוכית לגינה, תריס חכם עשוי להיות נכס. בנוסף, הרבה יותר מהנה להגיד "אוקי גוגל, פתח את התריסים" מאשר לעבור על כל החלונות ולהתחיל לפתוח ידנית את כל תריסיהם.

מנעול חכם

מנעולים חכמים מסוגלים להנפיק קוד חד פעמי למשפחה ולחברים שלך, להיפתח אוטומטית כאשר הם חשים במכשיר הנייד שלכם ועוד. מנעול חכם משרה ביטחון ודואג כי גם אם תאבדו את המפתח שלכם תוכלו להיכנס הביתה.

שואב אבק רובוטי

השואב הרובוטי המוכר ביותר בארץ, הוא כמובן ה- I Robot, אך ישנם מגוון דגמים אחרים אשר מחיריהם נעים בין כמה מאות עד כמה אלפי שקלים. השואב מסתובב בבית, מודרך ע"י חיישנים ומנקה את המרחב ביסודיות, ללא כל מאמץ מצדכם.

שעון מעורר חכם

ניתן לכוון שעון מעורר בטלפון הנייד, לכן מה הטעם בלרכוש שעון מעורר? בכנות, אין הרבה פעולות ששעון מעורר מסוגל לעשות וטלפון נייד לא, אך יש אנשים אשר מעדיפים לרכוש שעון מעורר בזכות האמינות שלו ובגלל התוספת הנאה שלו לחדר. טלפון נייד עלול להיכבות במהלך הלילה או פשוט לא להפעיל את השעון שכיוונתם, שעונים מעוררים הם לרוב אמינים יותר מפני שזוהי מטרתם היחידה. ניתן לכוון שעון חכם ע"י בקשה פשוטה מן העוזרת שלכם וללכת לישון רגועים בידיעה שבבוקר למחרת, תתעוררו בזמן.

טכנולוגיית מטבח חכמה

המטבח הוא מקום נהדר לשדרג את חוויית הבישול שלכם ע"י טכנולוגיית מטבח חדישה. תנור חכם, מיקרוגל חכם ואפילו מקרר חכם- הם רק חלק קטן מן האפשרויות העומדות לרשותכם. מלבד הנוחות, טכנולוגיית מטבח חכמה ניחנת בבטיחות רבה, במיוחד לשכחנים מבינכם, אשר עלולים להעמיד את עצמם בסכנה ע"י השארת התנור דולק או את הכיריים. הטכנולוגיה החכמה מונעת מכרים כאלה ע"י עוזרת אחרית אשר עומדת לרשותכם וזוכרת את כל מה שאתם לא, ומוודאת כי אתם מבשלים בתנאים בטוחים.

טכנולוגיית שירותים חכמה

גם לחדר השירותים הגיעה הטכנולוגיה החכמה והיא כאן להנעים את שהותכם עם: מראות חכמות, מברשות שיניים חכמות, רמקולי מקלחת ואפילו מווסתי מים חכמים, המחוברים לברזים. ע"י אמירת כמה פקודות פשוטות תוכלו להפעיל את זרימת המים ולכוון אותם לטמפרטורה הרצויה. תוכלו לשמוע את המוסיקה האהובה עליכם בזמן המקלחת ואף לדלג על שירים מסוימים או לחזור אחורה, ללא צורך ביציאה מזרם המים. יצירת בית חכם עשויה להיות פשוטה ואף מסובכת, תלוי בצרכים שלכם. ישנם יתרונות רבים לבית החכם ואין ספק כי אתם תיהנו מהם, במידה ותבחרו בהפיכת ביתכם לחכם. ישנן אפשרויות רבות אשר ניתן לאבזר איתן את הבית ואתם יכולים לבחור אחת, שתיים או את כולן! מומלץ לפנות לבעל מקצוע כאשר מתקינים את הטכנולוגיות החכמות המסובכות יותר, אך חלקן ניתנות להרכבה פשוטה על ידיכם. העתיד כבר כאן והוא מתחיל בבית החכם שלכם.

התקשרו עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

*אזור חדרה עד גדרה