תוכן עניינים

בית חכם המלצות ו- 3 פתרונות מעולים מקצה לקצה

תחום הבית החכם הוא תחום רחב שמורכב ממספר שכבות שונות כדוגמת חיישנים, רכזת שליטה, עבודות הטמעה וחיווט, תוכנה וכן הלאה. המשמעות היא שכאשר מחפשים פתרון בית חכם המלצות שונות יכולות להינתן בכל אחת מהשכבות. מן הצד השני, יותר ויותר מותגים גדולים יוצאים לשוק עם פתרונות מקיפים שכוללים בתוכם את כל רכיבי הבית החכם, החל מרכזת השליטה והחיישנים ועד תוכנת השליטה, הכל מסופק על ידי אותו ספק תחת אותו מותג. בשורות הבאות, נספר לכם על מספר מותגים המציעים מערכות מלאות מקצה לקצה ועל מותגים המציעים פתרונות ייעודיים בשכבות השונות של פתרון הבית החכם. בסוף גם נספר לכם מה דעתנו על הערוץ המתאים ביותר לצעדים הראשונים שלכם בתחום הבית החכם.

בית חכם אלחוטי דיגיטלי

פתרונות מקיפים מקצה לקצה

בקטגוריית הפתרונות המקיפים מקצה לקצה אפשר למצוא שני שמות בולטים שתופסים תאוצה בשוק הישראלי, ואלו הם בזק ושיאומי. שתי החברות הללו מציעות פתרונות בית חכם דומים, המבוססים על ערכה של רכזת שליטה אחת עם מספר חיישנים (תנועה, חלון, דלת) המתחברים לרכזת ולמעשה מספקים את הפונקציונליות הבסיסית של בית חכם. מערכת בית חכם של בזק, הנקראת Bhome היא מערכת המגיעה עם רכזת שליטה הכוללת בתוכה מצלמה, רמקול אזעקה, חיישני טמפרטורה, לחות ותאורה, כריזה דו כיוונית וחיישני תנועה וקול. בנוסף, אל הרכזת ניתן לחבר חיישנים נוספים הכוללים גלאי דלת וחלון, גלאי תנועה וגלאי הצפה. התקשורת בין כלל הרכיבים מבוצעת באמצעות תקשורת אלחוטית על בסיס מערכת WiFi ביתית. מערכת Bhome יודעת לצלם ולהקליט את המתרחש בבית בכל עת, ולשמור עבורכם את כל החומר המתועד בענן מאובטח. מערכת זו מסופקת במסגרת עסקה הכוללת רכישה ראשונית של כלל רכיבי המערכת ולאחר מכן תשלום חודשי עבור שירות הענן.

https://www.youtube.com/watch?v=Bc2663p7AHg

בית חכם שיאומי היא מערכת דומה מבית שיאומי, אלא שרכזת השליטה של המערכת אינה כוללת את כל הפונקציונליות של מצלמה, כריזה, אזעקה וחיישנים מובנים. אל רכזת השליטה ניתן לחבר חיישנים שונים (דלת, חלון, תנועה) שאותם ניתן לרכוש בנפרד מעבר לחמישה חיישנים המסופקים בערכה הראשונית. גם במקרה זה, התקשורת בין הרכיבים מבוצעת באמצעות WiFi ביתי סטנדרטי. השליטה במערכת מתבצעת דרך אפליקציה ייעודית ומאפשרת שליטה מלאה במערכת גם כאשר אתם נמצאים מחוץ לבית (נכון גם למערכת הבית החכם של בזק).

פתרונות נקודתיים

בפתרונות הנקודתיים אפשר למצוא את המפסקים החכמים של Sonoff (Smart-On-Off) שהם מפסקים Stand Alone שאותם ניתן לקנות בנפרד מכל מערכת ולהרכיב בכל אחד מהשקעים בבית. שקעים אלה אינם דורשים למעשה רכזת שליטה והם נשלטים על ידי תוכנה בלבד, קרי אפליקציה שניתן להוריד לטלפון הנייד או למחשב ולהגדיר לכל שקע בנפרד את הפעולות והתנאים השונים של פיהם הוא יפעל. את השקעים של Sonoff אפשר לשלב במערכות בית חכם קיימות או לבסס את כל פעילות הבית החכם בבית שלכם, על שקעים אלה בלבד. השליטה בהם יכולה להתבצע למשל באמצעות אפליקציית גוגל Home שנועדה בדיוק לשליטה על פתרונות בית חכם ובמיוחד על רכיבי בית חכם של גוגל.

פתרונות מקיפים ויסודיים

אחרי שאמרנו את כל זה, פתרון בית חכם אמיתי הוא פתרון שמוטמע בתוך קירות הבית בדרך כלל כבר בשלבי הבנייה של הבית, או במסגרת עבודות שיפוץ נרחבות המבוצעות בו. פתרונות אלה כוללים שורה של פתרונות של בתי תוכנה ויצרנית פתרונות בית חכם, לרבות חברות ישראליות וחברות בינלאומיות שאינן נחשבות למותגים גדולים, אבל יודעות לספק פתרונות בית חכם ברמה הגבוהה ביותר. פתרונות אלה דורשות כמובן עבודות הכנה, הרכבה והתקנה מקיפות ונרחבות יותר, אך אלו הן בדיוק המערכות שיודעות לספק את פתרון הבית החכם האולטימטיבי והמקיף ביותר.

לוגו

אז מה נכון יותר עבורכם?

כאמור, בבחינת פתרונות בית חכם המלצות שונות יכולות להינתן לכם עבור סוגים שונים של פתרונות, אך חשוב יותר מבחינתכם לבחור בפתרון שאיתו אתם רוצים לצאת לדרך. ככלל, אם אתם לא נמצאים בתהליך של בניית בית חדש או בשיפוץ יסודי של הבית הקיים שלכם, אתם לחלוטין לא רוצים להתחיל עם מערכת מקצועית להטמעה בקירות הבית. את הצעדים הראשונים שלכם תוכלו לבצע באמצעות מתגים חכמים עם תוכנת בית חכם גנרית, שילוב שיאפשר לכם לטעום את טעמו של הבית החכם ולהבין האם זה בכלל מדבר אליכם והאם תרצו להרחיב את מידת הפונקציונליות שלו. לחילופין, תוכלו להתחיל גם עם פתרונות הבית החכם של בזק או שיאומי, שמציעים גם הם פתרונות בסיסיים למדי אבל כאלה שקל מאוד להתקין ויודעים להציע פתרון בית חכם בהיקף לא קטן. רק לאחר שתטעמו את האפשרויות השונות, תוכלו להחליט האם אתם רוצים לעבור למערכת בית חכם מקצועית ולהטמיע אותה בבית שלכם ובלוח החשמל הביתי שלכם. בחיפוש פתרונות מקצועיים של בית חכם המלצות כבר הופכות לעניין חשוב וקריטי יותר ואז יהיה עליכם גם לבצע עבודת מחקר מקיפה יותר על האפשרויות העומדות בפניכם, אבל כעת תוכלו להתחיל בפתרונות הבסיסיים יותר ומשם להתקדם לאט ובטוח.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בלוג

כתבה שיווקית

אחד המושגים היותר מדוברים ואנו מתעסקים בו כמעט בכל תחום שקיים הוא שיווק. היום, כמעט כל בעל עסק עושה שימוש

בלוג

פרסום מאמרים באתרים

קיים קשר ישיר בין פרסום מאמרים באתרים לבין קידום אורגני לבין שיווק ופרסום האתר או העסק שלנו ברשת האינטרנט. תוכן

בלוג

קישורים לקידום אורגני בגוגל

כל שמתעסק קצת באינטרנט, בשיווק ופרסום בדיגיטלי ודאי שמע את המושג קידום אורגני או SEO. כדי שתוכלו להבין בצורה יסודית

בלוג

בניית קישורים לקידום מהיר

גם היום, שנת 2021, אחרי תקופה יחסית ארוכה שבה תחום ה- SEO פעיל ועובר כל מיני שינויים, עדין  בניית קישורים

בלוג

קישורים לקידום אתר בגוגל

קישורים הם אחד מהקריטריונים הכי חשובים בתהליך של קידום אתר בגוגל. קישורים הם חלק ממנגנון שבעזרתם מנוע החיפוש גוגל מקדם

בלוג

פרסום כתבות שיווקיות

כאשר אנו רוצים להציג את העסק, המוצר, המיזם, השירות או כל דבר אחר, לרוב הפרסום יכיל תוכן. אנשים צורכים תוכן

התקשרו עכשיו