בית חכם שיאומי

מהו הפתרון שמציעה שיאומי בתחום הבית החכם? האם מדובר בבית חכם אמיתי עם כל הפונקציונליות המדוברת שלו? האם נדרשות עבודות שיפוץ של הבית על מנת להטמיע את המערכת בבית? מהו מודל התקשורת שעליו מבוססת המערכת? שמעתם על הפתרון של בית חכם שיאומי ואתם רוצים להבין עד כמה זה מתאים לכם? המשיכו לקרוא בשורות הבאות.

פתרון הבית החכם של שיאומי

בית חכם שיאומי הוא פתרון טכנולוגי שמבוסס למעשה על ערכה שמספקת את רכיבי המפתח לפתרון בית חכם בסיסי עם אפשרות להרחיב את המערכת עוד ועוד. הערכה מגיעה עם רכזת שליטה שמהווה את לב ליבו של הפתרון ועם סדרה של חיישני תנועה וחיישני חלון ודלת. פתרון זה מבית שיאומי מספק לכם למעשה את הפונקציונליות הבסיסית ביותר של הבית החכם עם חיישנים שמזהים שינויים במרחב ובהתאם לכך יוזמים פעולות נוספות שאותן הגדרתם בעצמכם. כך למשל, תוכלו לחבר חיישן דלת לדלת המרפסת ולהגדיר למערכת שתדליק את אור המרפסת כאשר הדלת נפתחת, ותכבה אותו כאשר הדלת נסגרת. תוכלו להגדיר שבכל פעם שהמערכת מזהה תנועה בשטח הכניסה לבית, היא מדליקה את אור הסלון, אור פינת האוכל ואור המטבח ולחילופין, אם המערכת לא מזהה כל תנועה בבית באף אחד מחיישני התנועה שלה, היא מכבה את כל התאורה, התנורים והמזגנים בבית.

היקף הפונקציונליות של המערכת

כאמור, בערכה הבסיסית תוכלו למצוא חמישה חיישנים, בהם שני חיישני דלת וחלון. בהיקף כזה של חיישנים לא ניתן ליצור מגוון מלא של פעולות בית חכם בבית, אבל בהחלט אפשר לבסס התחלה של בית חכם ולאט לאט להרחיב אותו באמצעות חיבור של חיישנים נוספים, ופתרון בית חכם שיאומי תומך באופן מלא בהרחבת המערכת הלאה. לאחר שתתרשמו מהמערכת ותוכלו כבר להעריך את יעילות העבודה שלה, תוכלו להחליט על הרחבתה ולהביא אותה לכדי שליטה מלאה של בית חכם על כל רכיבי החשמל בבית.

כיצד מנהלים את המערכת?

מערכת בית חכם שיאומי מבוססת על תקשורת אלחוטית באמצעות התחברות למערכת הווייפיי הביתית. המשמעות היא שאתם לא צריכים לבצע אף פעולת שיפוץ או הכנה בבית והדבר היחיד שתצטרכו לתלות או להציב הם החיישנים ורכזת השליטה של המערכת. כל התקשורת ביניהם מבוצעת באמצעות תקשורת אלחוטית. השליטה על הרכזת עצמה, קרי הגדרת הפעולות שתעשה המערכת בתנאים שונים (פתיחת דלת, סגירת חלון, תנועה וכן הלאה), מתבצעת באמצעות אפליקציה ייעודית שאותה ניתן להוריד מחנות האפליקציות של גוגל ואפל, לחבר אותה אל הרכזת הספציפית ולהתחיל בפעולת ההגדרות של המערכת. באמצעות הטלפון הנייד שלכם תוכלו לשנות את ההגדרות השונות בהתאם למה שמתאים לכם ותוכלו ליהנות גם משליטה מלאה כאשר אתם מחוץ לבית. האפליקציה של שיאומי תומכת גם היא בהרחבת מערך הבית החכם הבסיסי, כך שגם אם תבחרו להוסיף חיישנים נוספים, תוכלו לשלוט בכולם באמצעות אותה אפליקציה.

מהם היתרונות והחסרונות הבולטים של המערכת?

היתרון המובהק של בית חכם שיאומי הוא קלות החיבור וההפעלה של המערכת ללא שום הכנה או עבודות שיפוץ בבית. קונים את הערכה, מחברים אותה למערכת האלחוטית הביתית, מציבים את החיישנים במיקומים הנדרשים ואפשר כבר להתחיל לעבוד. זאת בניגוד למערכות בית חכם מורכבות שדורשות חיווט של חוטי חשמל ותקשורת בכל רחבי הבית. יתרון נוסף הוא קלות השימוש במערכת באמצעות אפליקציה שאותה ניתן להתקין בכל טלפון נייד ולשלוט בה גם כאשר אתם מחוץ לבית. יחד עם זאת, מערכת בית חכם שיאומי מגיעה גם עם חסרונות והבולט ביותר שבהם הוא הבסיסיות של המערכת. המדובר במערכת מאוד קטנה ומצומצמת שלא מביאה איתה את הבשורה הגדולה של בית חכם מלא, אם כי במידה ותהיו מרוצים מהמערכת תוכלו להמשיך ולהרחיב אותה כרצונכם. חסרונות נוספים כוללים את התבססות המערכת על תקשורת אלחוטית שלעיתים יוצרת דיליי בעבודת המערכת ולעיתים אף סובלת מהיעדר קליטה בין רכיבי המערכת. פרטיות ואבטחת מידע גם הן סוגיות שעלולות להעלות חשש, בעיקר לאור העובדה שמדובר ביצרן סיני אם כי על פי הידוע כיום, לא אמורה להיות בעיה כלשהי של פרטיות בהיבט זה. בשורה התחתונה, בהחלט מדובר במערכת טובה לצעדים הראשונים שלכם בעולם הבית החכם, ומשם תוכלו להחליט איך להתקדם הלאה לקראת פתרון רחב ומקיף יותר.

מאמרים נוספים

מצלמות במעגל סגור – שאלות ותשובות

מערכת אבטחה היא הדרך הטובה ביותר להגן על הבית והעסק. כיוון שהיום ישנן מערכות רבות ודרכים שונות ליצור את ההגנה, אחת השאלות

סוגי אזעקות לבית

מערכת אזעקה מאפשרת לך להגן על הבית ועל האנשים שנמצאים בו. ניתן לשלוט עליה בדרכים שונות והיא יכולה להתחבר גם למוקד שמירה.

סוגי אזעקות לבית

מערכת אזעקה מאפשרת לך להגן על הבית ועל האנשים שנמצאים בו. ניתן לשלוט עליה בדרכים שונות והיא יכולה להתחבר גם למוקד שמירה. ההחלטה להתקין אזעקה

מצלמות אבטחה המדריך המקיף

התקנה של מצלמות אבטחה בעסק או בבית היא אחת המשימות החשובות בדרך להגן על היקר לך מכל. היום המצלמות זמינות יותר משהיו אי פעם ועם

מערכת חשמל חכם

מה זה חשמל חכם? איזה סוגים של מערכת חשמל חכם קיימים? מה ההבדל בין מערכות אלחוטיות ובין מערכות קוויות? האם זה נכון שניתן להתקין מערכת

גלילה לראש העמוד