שיפוץ בניין

 

דיירי מבנים בכל הארץ ובעיקר באזור הפריפריה, מעוניינים לבצע שיפוצים במבנה, וזאת על מנת להעלות את ערכו של הנכס בו הם גרים, להעלות את ערך הדירות, ובכלל, על מנת שניתן יהיה להתגורר במבנה נעים, נקי ונוח למגורים.

אם אתם נמנים עם אותם דיירים, חשוב שתדעו כיצד מבצעים שיפוץ בניין בצורה טובה, ועל מה יש לשים את הדגש בעת התהליך.

שיפוץ בניין – כל הדגשים החשובים

מבנים משותפים שנבנו בשנות השבעים ואפילו השמונים! דורשים לעיתים רבות שיפוץ, וזאת בשל תשתיות תקולות או ישנות, איטום שהחל להתפורר, הצורך בחיזוק המבנה, כמו גם ביצוע תוספות ותחזוקה של הבניין כך שהוא יהיה נוח וראוי למגורים.

אחת הדרכים בהן ניתן לבצע שיפוץ בניין הינה על ידי כניסה לתהליכי תמ"א 38 (תהליך הנעשה באמצעות הרשויות המקצועיות, יזמים וקבלנים) בעוד שישנם בעלי דירות המעוניינים לבצע שיפוץ בניין ללא קשר לפעולות התחדשות עירונית.

אז על מה יש לשים את הדגש בעת שיפוץ בניין מגורים?

כאשר אתם מתחילים בתהליך שיפוץ בניין , יש לשים את הדגש על כמה אלמנטים חשובים, כגון:

הסכמת דיירי הבניין – נסו לקבל הסכמה של הדיירים כדי לשפץ את המבנה. הסכמה חשובה כדי שוכלו לשפץ ללא התנגדויות וללא סכסוכים מיותרים. חשוב בתחילה לכנס את כלל השכנים בפגישת וועד בית ולהעלות את הרעיון אודות שיפוץ המבנה. מומלץ להציג בפני הדיירים חישוב עלויות כללי תוך חלוקה של התקציב לפי קומות בהם שוהים הדיירים ולפי צרכי הבניין. כדי לצאת אל תהליך השיפוצים יש לקבל הסכמה של לפחות 66% מהשכנים.

קבלת אישורים – לאחר שהחלטתם לצאת לדרך, חשוב לקבל את כלל האישורים לביצוע השיפוצים. יש לגשת עם תכנית הנדסית מקצועית עבור תכנית השיפוצים כמו גם עם חתימות הדיירים אל המעוצה או הרשות המקומית, תוך שקבלת טופס 4 מן הרשויות  תאפשר לכם התחלת התהליך בצורה נכונה, ללא הפרעות.

בחירת קבלן שיפוצים – כעת יש לבחור את חברת הבנייה או את קבלן השיפוצים המתאים ביותר עבורכם. בחרו קבלן מורשה משמע: כזה שנמצא בתחום כבר יותר מ 5 שנים, תוך שקבלן שיפוצים מורשה הינו איש מקצוע אשר נבדק ונמצא ראוי לביצוע עבודות שיפוצים והוא כזה שלא נתבע על ידי משפצים ב 7 השנים האחרונות.

תכנון וביצוע – לבסוף יש לצאת אל תכנון מדויק של תהליך השיפוצים, קביעת יעדים, בחירת שיטת תשלומים ,חתימה על חוזה מון קבלנים וקבלת ייעוץ ותכנון מקצועי מצוות הבנייה. נסו לשלב שיפוץ בניין עם עיצוב המבנה כך שהוא יהפוך למקום נעים, יפה וראוי למגורים.

בית חכם מחיר

 

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

מצלמות אבטחה בפתח תקווה

המבנה שלך צריך להיות יקר לליבך. גורמים בלתי מורשים שינסו להיכנס אליו עלולים לגרום לאי נעימות ונזק ממשי. הדרך שלך

טלפון מחובר לבית חכם
מצלמות אבטחה

מצלמות אבטחה לבית כולל התקנה

הדרך שלך להגן על הבית שלך, עליך ועל בני המשפחה, היא להתקין מערכות אבטחה. אחד המרכיבים שיכולים להיות יעילים במיוחד

בתים חכמים
מצלמות אבטחה

התקנת מצלמות אבטחה בחיפה

התקנת מצלמות אבטחה בחיפה או בכל עיר אחרת, מתבצעת כדי לשמור על מבנה או האנשים שנמצאים בתוכו. אם בעבר אמצעי

בית חכם דיגיטלי
מצלמות אבטחה

מצלמות אבטחה בבאר שבע

מצלמות אבטחה מאפשרות לך להגן על הבית או העסק ביעילות רבה. אלו החשופות מהוות הרתעה מפני פורצים וגורמים לא מורשים

WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור