מרפסות שמש

הבית כבר חכם ואתה?בית חכם במחיר מצחיק!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

*אזור חדרה עד גדרה

מרפסות שמש – מה זה ולמה זה טוב

מרפסת שמש הוא הכינוי הנפוץ למרפסות פתוחות, המצויות מחוץ לשטח הבית ואשר הן חשופות לאור השמש ולשינויים במזג האוויר. מרפסות שמש הן למעשה סוג של חצר – אבל החצר הזאת מצויה בשטח הבית, ולרוב גם לא ניתן לשתול בה דשא. על צמחיה, מצד שני, אפשר ואפילו רצוי לדבר. מהי ההגדרה הקיימת למרפסת שמש? אילו שימושם אפשריים ניתן למצוא למרפסת הזאת? האם ניתן להוסיף מרפסת שמש במבנה קיים? בשורות להלן נדון באחת התופעות שבישראל היא בולטת מאד, ביחס למדינות אחרות בעולם.

מהי ההגדרה למרפסת השמש

מרפסות שמש על פי ההגדרה היא מרפסת שאיננה מקורה, וכאמור לעיל היא חשופה תמיד לאור השמש, כמו גם לשינויים במזג האוויר. מרפסת השמש כהגדרתה איננה נכללת בשטח הבית ובמרבית הרשויות המקומיות גם אין גובים עבורה תשלומי ארנונה, עד לגודל מסוים. עם זאת, חשוב להדגיש כי בגלל שמרפסת השמש איננה מקורה, בחלק ניכר מהמקרים לא ניתן לעשות בה שימוש כחלק אינטגראלי מהבית. חוקי העזר במרבית הערים בישראל עשויים למנוע גם ביצוע שיפורים במרפסת השמש, כולל בניית פרגולות. רק הסכמה של כלל השכנים בבית מאפשרת לבצע שינויים מהסוג הזה.

ואולם למרות החסרונות לכאורה, עשויה מרפסת השמש להפוך למקום שכיף להגיע אליו. ניתן להפוך את המרפסת האמורה למעין גינה קטנה, שגדלים בה פרחים וצמחייה מגוונת. הצבת שולחן וכיסאות תהפוך את המרפסת למקום המושלם למנגל ביום העצמאות, בעיקר אם מדובר בקומות הגבוהות או אפילו בגג, כשהדבר לא ממש מפריע לאיש. כיון שפתח הכניסה למרפסת הוא גדול, הרי שבאופן אוטומטי כל החלק הפתוח אל המרפסת יהיה מואר היטב.

האם ניתן להוסיף מרפסות שמש במבנה קיים

הוספת מרפסות שמש בבניינים קיימים היא בהחלט דבר שאפשר לבצע. בניה קלה – מה זה אומר ומדוע זה כדאי? מה שעשוי לסייע למהלך הוא העובדה שמרבית הרשויות המקומיות אינן מונעות, ואפילו מעודדות הוספת מרפסת שמש בבתים משותפים. עם זאת, קבלת ההחלטה על הוספת המרפסת עלולה להיות קשה, ומספיק ששכן אחד מתנגד על מנת להפיל את ההחלטה הזאת. זאת, כיון שהוספת מרפסת שמש בבניין מגורים נחשבת לשיפור, מה שגורם לכך שלא ניתן לכפות אותו על הדייר הסרבן. ככל שמדובר בשיפוצים ובהחזרת המבנה לקדמותו, החלטה של רוב הדיירים מספיקה. אבל לא כך בשיפורים – ומרפסת השמש נחשבת שיפור.

ההחלטה חייבת להתקבל על ידי כל הדיירים, כיון שהיא גם מחייבת את כולם. הוספת מרפסת שמש לא יכולה להתבצע על ידי דייר אחד בנפרד, אלא רק על ידי כלל הדיירים. משמעות העניין היא הוצאה, שמצד אחד תקשה על בעלי הבית ותפגע בתקציב שלהם. מצד שני, ערך הדירה עשוי לעלות בעד חמישה עשר אחוזים.

אם יש לך עניין להוסיף מרפסות שמש לבית או לדירת המגורים שלך, זה המקום הנכון עבורך. כאי ליצור קשר כבר כעת ולעשות צעד חשוב לקראת המטרה – מרפסת השמש.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

תוכן עניינים
Titmateg
Titmateg

TITMTEG בית חכם היא חברת טכנולוגיה מן השורה הראשונה, שמציעה לכם את כל מה שאפשר לחשוב עליו בתחום הבית החכם
החברה נחשבת לאחת החלוצות המובילות בתחום הבית החכם בישראל ובהיותה כזאת, יודעת להציע לכם מגוון פתרונות בית חכם, החל מפתרונות נקודתיים למערכות ספציפיות בבית וכלה בהפיכת הבית כולו לבית חכם על כל הרכיבים והמערכות המותקנים בו.

בחברת TITMTEG בית חכם תוכלו למצוא אנשי מקצוע, שחיים את התחום מבוקר עד ערב, יום אחרי יום, שמכירים את כל הטכנולוגיות הקיימות בשוק וגם את אלה שיצאו ממש היום, שיודעים להתאים לכל לקוח את הפתרונות המתאימים לו גם בכפוף לשיקולי תקציב וגם בכפוף לשיקולי יעילות ושנותנים לכם את כל זה עם הרגשה מובהקת שיש לכם עסק עם אנשי מקצוע אמינים,מסורים ואכפתיים שדואגים לכם.

שתפו פוסט זה
התקשרו עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

*אזור חדרה עד גדרה