מפסק חכם לתריס חשמלי

מפסק חכם לתריס חשמלי

תוכן עניינים

מפסק חכם לתריס חשמלי יכול להיות מותקן כחלק ממערכת שלמה של בית חכם או כמפסק יחיד בפני עצמו ובכל מקרה להביא לחסכון משמעותי בחשמל.

מפסק חכם לתריס חשמלי – 4 דברים שכדאי לכם לדעת

מפסק חכם הוא חלק חשוב במערכות בית חכם, מאחר והוא החלק שמקבל את הפקודות מלב המערכת ומאפשר לכם לשלוט בבית מרחוק ולסנכרן כמה פעולות יחד.

המפסקים החכמים מתחלקים לשתי קבוצות עיקריות: אלה ששולטים על מספר רב של מערכות בו זמנית, כמו מערכת התאורה, הטלוויזיה ומיזוג האוויר ואלה שמחוברים למערכת אחת, כמו לדוגמה מפסק חכם לתריס חשמלי.

למפסק חכם יש מספר יתרונות ושימושים שכדאי לדעת עליהם.

 

מפסק חכם לתריס חשמלי – שימושים

השימוש הנפוץ ביותר הוא לשליטה אוטומטית המתבססת על חיישן שמדווח למערכת על כל מה שקורה בבית ואז המפסק החכם מקבל הוראה להנמיך או להרים תריסים על פי רמת האור הנדרשת לכם בחדר או בסלון.

ניתן גם לשלוט בבית מרחוק, באמצעות אפליקציה, כאשר המפסק החכם הוא בעל יכולת למידה כך שהוא לומד את ההעדפות שלכם ומה צריכת החשמל הדרושה לכל פעולה, ובכך גם חוסך לכם בחשמל.

כמובן שתמיד ניתן, במקביל, לשמור את האפשרות לשליטה ידנית פשוטה.

יתרונות

מעבר ליתרון הברור של חסכון בחשמל, מפסק חכם מאפשר לכם לצמצם את כמות המתגים והמפסקים בבית מאחר ובאמצעות מפסק אחד ניתן לשלוט במספר מערכות תריסים, במידה ויש לכם תריסים חשמליים בכמה חדרים, כך שניתן לתכנת שכל תריס ייפתח בנפרד בחדר שבו אתם נמצאים או שכל התריסים ייסגרו יחד כאשר הולכים לישון.

את המפסקים החכמים אפשר לשלב בעיצוב הבית בקלות ואפילו לתת לו מראה יוקרתי יותר, כמו במקרה של מפסקים עשויים זכוכית, וההתקנה שלהם היא פשוטה למדי.

 

 אופן ההתקנה

  1. לפני הכל, וודאו שניתקתם את החשמל אל המפסק, מתוך ארון החשמל עצמו.
  2. לאחר מכן, הסירו את מסגרת המפסק הקיים ולאחר מכן נתקו את חוטי החשמל מהמפסק הישן וחברו אותם למפסק החדש, על פי הוראות היצרן.
  3. הכניסו את המפסק החדש לקופסת ההתקנה בזהירות, מבלי לכופף יותר מדי את חוטי החשמל, הרכיבו חזרה את המסגרת והחזירו את החשמל ואז בדקו שהמפסק עובד לשביעות רצונכם.

 

מפסק חכם לתריס חשמלי

המלצות

ישנם מפסקים חכמים שבהם מסגרת ההתקנה המתאימה למפסק אינה מגיעה יחד עם האריזה ויש לרכוש מסגרת מתאימה.

מומלץ גם, לפני ההתקנה, להתייעץ עם חשמלאי מוסמך המתמחה בהתקנת תשתיות והפיכתו בית חכם שיידע לומר לכם איזה מפסק חכם עדיף לכם לרכוש.

אחרי שהתקנתם את המפסק החכם, כל מה שנותר לכם לעשות הוא להוריד את האפליקציה המתאימה ולתת שם למפסק כדי שתוכלו להבדיל בינו לבין מפסקים אחרים בבית או כאלה שתרצו להתקין בעתיד.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

התקנת מערכת אינטרקום
בלוג

התקנת מערכת אינטרקום

מערכת אינטרקום היא לחלוטין לא טכנולוגיה חדשה. בבניינים משותפים רבים התחילו להתקין מערכות אינטרקום כבר לפני שלושה וארבעה עשורים, אלא

Uncategorized

מתי נעשית בדיקת נזילות מים?

במדינת ישראל מרבית הבתים והמבנים סובלים מנזילות כתוצאה מסיבות שונות. נזילות יכולות להתבצע כתוצאה מפגיעה בצנרת, בין אם במסגרת בלאי

בלוג

הכל על צריכת חשמל

חשבון החשמל נחשב במרבית הבתים להוצאה השנייה בגודלה אחרי ההוצאה על מזון, ועשוי להגיע עד לאלפי שקלים בחודש. לא תמיד

התקנת אזעקה בחריש 

  בעבר התקנת אזעקה הייתה פופולרית רק בקרב בתי עסק או בתים מפוארים. כיום מערכת אזעקות לבית הינה דבר נפוץ

התקנת אזעקה בעומר 

  בעבר התקנת אזעקה הייתה פופולרית רק בקרב בתי עסק או בתים מפוארים. כיום מערכת אזעקות לבית הינה דבר נפוץ

התקנת אזעקה בתל-אביב 

  בעבר התקנת אזעקה הייתה פופולרית רק בקרב בתי עסק או בתים מפוארים. כיום מערכת אזעקות לבית הינה דבר נפוץ

התקשרו עכשיו