מה צריך כדי להפוך את הבית שלכם לבית חכם?

בית מעוצב חכם

תוכן עניינים

בית חכם הוא בית שיש בו מערכת אחת ששולטת על מספר רב של מערכות חשמל בבית באותו הזמן, באמצעות מפסק אחד, ושבאמצעותה ניתן לתכנן תרחישים שונים שיהפכו את החיים שלכם להרבה יותר קלים ומהנים.

כיום קיימים בשוק מגוון של פתרונות, החל ממערכות מתוחכמות ומתקדמות, דרך מכשירי חשמל בעלי מערכות חשמל חכמות ועד פריטים בודדים, כגון מפסקים חכמים או נורות חכמות שאתם יכולים להתקין לבד, במהירות ובפשטות.

בית מעוצב חכם

קחו בחשבון שרכישת הפריטים הבודדים תוזיל מאוד את העלויות של הפיכת הבית לחכם, אבל לא תעניק לכם את החוויה והיתרונות שבהתקנת מערכת בית חכם כוללת.

אז, איך הופכים בית לבית חכם ?

ישנן שלוש דרכים עיקריות להפוך את הבית שלכם לבית חכם, כאשר הפשוטה ביותר היא התקנת המערכת על גבי קווי החשמל הקיימים בבית. במקרה זה, החשמלאי מחליף את כל המתגים בבית שלכם למתגים חכמים כאשר התקשורת ביניהם מתבצעת על הגל הקבוע של מערכת החשמל בבית. קחו בחשבון שהמערכת מושפעת מקפיצות חשמל, במיוחד בחורף.

מערכת נוספת שמתאימה לבית קיים היא כזו שבה המתגים האלחוטיים מתחברים לרשת האלחוטית בבית. המערכת אמנם מושפעת מהפרעות בקליטה, אבל רמת הקרינה שלה נמוכה יחסית במידה והמתגים הם בעלי תו תקן גבוה.

המערכת המומלצת היא מערכת הבית החכם שבנויה על קווי תקשורת נפרדים שבה מותקן בקר כללי בלוח החשמל שלכם שאחראי על התקשורת בין כל מערכות החשמל והמתגים בבית. יחד עם זאת, מערכת כזו ניתן להתקין רק כאשר אתם בונים בית או משפצים.

במידה ובחרתם להתקין מערכת בית חכם כוללת במהלך שיפוץ, חשוב מאוד לסרוק קודם את האזור שבו אתם עומדים לבצע קידוח או ניסור קיר בטון, כדי למנוע את הסכנות הבאות: 

פגיעה בקו שירות

פגיעה בקו שירות תוך כדי ניסור בטון עלולה לגרום לנזקים רבים לבתים או העסקים שבסביבה ולך או לעובדים. בנוסף, אתם עלולים לקבל קנסות מהרשויות המקומיות ולהיות מחויבים בעלויות התיקון לקו השירות ולנזקים הנוספים שנגרמו כתוצאה מהפגיעה.

פגיעה בכבל מתח

ניסור וחיתוך של כבל מתח עלולה לגרור נזק למבנה כולו,  כמו גם פגיעה בעובדים. העלות של תיקון נזק לכבל מתח אחד היא גבוהה מאוד וזאת מבלי לכלול את העלויות של תיקונים נוספים שיהיו דרושים כתוצאה מחיתוך כבל המתח.

פגיעה במוט ברזל

פגיעה במוט ברזל במהלך קידוח או ניסור בטון היא מסוכנת קודם כל לעובדים, בגלל חתיכות ברזל שעלולות לעוף ולפגוע בהם. בנוסף, פגיעה במוט ברזל עלולה לגרום נזק רציני לשלמות הבית, לפגוע ביציבות שלו ובכך לעכב את העבודה.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בלוג

עיצוב בית חכם

ערכות בית חכם הן מערכות פופולאריות מאוד בשנים האחרונות. לא מעט קבלנים שהתחילו לבנות בניינים עם דירות שמגיעות עם מערכות

מערכת אזעקה לבית אלחוטית
אזעקה

מערכת אזעקה לבית אלחוטית וחכמה

מערכת אזעקה לבית אלחוטית, קומפקטית וחכמה ניתן למצוא בסוגים שונים ובמחירים השווים לכל נפש. סוגי המערכות נחלקים לשניים: מערכת קווית

התקשרו עכשיו