מהם בקרי טמפרטורה חכמים ואיך הם עובדים?

הבית כבר חכם ואתה?בית חכם במחיר מצחיק!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

*אזור חדרה עד גדרה

בקר טמפרטורה הוא מכשיר ייעודי אשר כשמו כן הוא – הוא יוצר בקרה על הטמפרטורה במקום מסוים, ועוזר לשלוט בה, וזאת על ידי מדידת הטמפרטורה והשוואה שלה לערך הרצוי אשר מוגדר בבקר. בצורה הזו בקר הטמפרטורה יכול להחליט כמה אמצעים של חימום או קירור נדרשים על מנת שהטמפרטורה תגיע עד אל הערך הרצוי, ובהתאם לכך בקרים מסוימים גם מובילים פעולות כמו הפעלה של מאוורר או הגבהה של עוצמת חום, כך שהטמפרטורה הנכונה תישאר בצורה קבועה.

בקרי טמפרטורה שמשו את בני האדם במשך שנים רבות, אך פעמים רבות לא היינו כלל מודעים אליהם. היום בתנורים הביתיים, המקררים, המקפיאים ומוצרים ביתיים דומים קיימים בקרים כאלו, כך שהם לא משמשים רק את המגזר העסקי והתעשייתי, אלא גם המגזר הביתי.

בקרי טמפרטורה להפעלה או כיבוי

סוג נפוץ אחד של בקר טמפרטורה הוא בקר אשר מטרתו הינה הפעלה או כיבוי. בקרים כאלו יודעים לבצע הדלקה או כיבוי של מכשיר מסוים בהתבסס על הטמפרטורה אותה הם מודדים. לרוב, בקרים מהסוג הזה משמשים במערכות בהן אין צורך בשליטה מדויקת ורוצים לבצע הפעלה וכיבוי של המערכת לעיתים קרובות על פי הצורך, או במקרים בהם לצרכי אבטחה מעוניינים שהמכשיר יכבה אם הוא מגיע לטמפרטורה מסוימת.

בקרי טמפרטורה השולטים על הטמפרטורה

בקר טמפרטורה כזה מקטין את ההספק הממוצע המסופק למחמם כאשר הטמפרטורה מתקרבת לנקודת ההגדרה וכך המחמם לא מגיע למצב בו הוא חורג מההגדרה הנדרשת ומוביל לחימום יתר, או הפוך בפעולת קירור. פעולת זו יכולה להתבצע על ידי הפעלה וכיבוי של הפלט לפרקי זמן קצרים כדי לשלוט בטמפרטורה.

בקר טמפרטורה PID

מספק בקרה פרופורציונלית עם בקרה אינטגרלית ונגזרת. זהו בקר טמפרטורה דיגיטלי אשר משלב שליטה פרופורציונלית עם שתי התאמות נוספות, המסייעות ליחידה לפצות אוטומטית על שינויים במערכת. בקר הטמפרטורה הזה מספק את השליטה המדויקת והיציבה ביותר מבין שלושת סוגי הבקרים, והוא עובד בצורה הטובה ביותר במערכות בעלות מסה קטנה יחסית, כאלו המגיבות במהירות לשינויים באנרגיה המתווספת לתהליך.

מה מתאים לכם? חשוב מאוד להתייעץ עם מומחים לפני שמבצעים רכישה, ולבצע התאמה מדוייקת לדרישות שלכם.

קרדיט תמונה: freepik

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

תוכן עניינים
Picture of Titmateg
Titmateg

TITMTEG בית חכם היא חברת טכנולוגיה מן השורה הראשונה, שמציעה לכם את כל מה שאפשר לחשוב עליו בתחום הבית החכם
החברה נחשבת לאחת החלוצות המובילות בתחום הבית החכם בישראל ובהיותה כזאת, יודעת להציע לכם מגוון פתרונות בית חכם, החל מפתרונות נקודתיים למערכות ספציפיות בבית וכלה בהפיכת הבית כולו לבית חכם על כל הרכיבים והמערכות המותקנים בו.

בחברת TITMTEG בית חכם תוכלו למצוא אנשי מקצוע, שחיים את התחום מבוקר עד ערב, יום אחרי יום, שמכירים את כל הטכנולוגיות הקיימות בשוק וגם את אלה שיצאו ממש היום, שיודעים להתאים לכל לקוח את הפתרונות המתאימים לו גם בכפוף לשיקולי תקציב וגם בכפוף לשיקולי יעילות ושנותנים לכם את כל זה עם הרגשה מובהקת שיש לכם עסק עם אנשי מקצוע אמינים,מסורים ואכפתיים שדואגים לכם.

שתפו פוסט זה
התקשרו עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

*אזור חדרה עד גדרה