אזעקה לבית – המדריך המלא לביטחון שלך

תוכן עניינים

מערכת אזעקה לבית מאפשרת לך להתגונן מפני פורצים. מספר המערכות הרב שיכולות להתחבר בבית שלך יכול לגרום לך לבלבול. חלק מהמערכות רק מתריעות בקול על פריצה ואחרות מתריעות בפני חברת האבטחה ויוצרות קריאה באופן אוטומטי. כדי שמערכת האבטחה תוכל לבצע את העבודה הטובה ביותר, יש להבין את הצרכים שלך, את האתגרים של המקום וסיכונים שיכולים להיות בו.

להבין את הצורך

הצורך שלך ושל המבנה שונה מהצורך של השכנים, המשפחה או החברים שלך. יכול להיות שיש לך דרישות אישיות המבוססות על תחושות משלך ויכול להיות שישנם אתגרים שקשורים במבנה או דרישות של הביטוח שלך. לכן, לפני בחירת המערכת יש להסתכל על כל המרכיבים שיכולים להשפיע על ההחלטות הבחירה:

טלפון מחובר לבית חכם

הצרכים האישיים שלך

התקנת אזעקה לבית מתחילה בהבנה של הצורך שלך. ישנם אנשים אשר רוצים להתקין אזעקה או מצלמת אבטחה לבית כדי להגן על הכניסה לבית ואחרים רוצים מערכת שתוכל להתריע גם בניסיונות פריצה דרך החלונות. ההחלטה היכן להתקין את המערכת וכמה היא תהיה מקיפה תלויה בהרגשה האישית שלך ובמבנה. אם הבית שלך הוא בית קרקע, הסיכוי שאפשר יהיה להגיע לחלונות ולפרוץ דרכם גבוה יותר לעומת דירה בקומה מרכזית בבניין.

האתגרים של המקום

מעבר לכך שיש להתייחס לבקשות האישיות שלך ולמבנה, חשוב להסתכל על הסביבה. יכול להיות שישנן פריצות רבות באזור ואז חשוב להבין את הסכנות כולן. יכול להיות שנכון יהיה להבין את דפוס הפריצות וליצור מערכת אזעקה אשר תוכל להגן עליך בהתאם לדפוס זה. היום ישנם פתרונות טכנולוגיים מתקדמים וחשמל חכם, אך לא בכל מקום נכון כל פתרון ולכן ישנה משמעות למחקר המקדים אשר יתבצע על ידי החברה המתקינה.

https://www.youtube.com/watch?v=RuLYP0Ldp8Q

תיאום מול חברת הביטוח

לפני התקנת מערכת אזעקה מומלץ לפנות אל חברת הביטוח ולשמוע ממנה על הדרישות שהיא מביאה. המערכת יכולה להוזיל את עלויות הביטוח או להיות דרישה של החברה. בירור מהם התנאים של החברה ועל מה היא ממליצה כמערכת יעילה לבית, יכול לכוון אותך ואת המתקין לקבל את ההחלטה הנכונה עבור הבית. במידה ובבית שלך ישנם חפצים יקרי ערך או אוספים מיוחדים או אם יש לכם מערכת בית חכם, יכול להיות שחברת הביטוח תבקש ממך להתקין מערכת שתכלול גלאים וחיישנים ולא תסתפק באזעקה סטנדרטית.

אמצעי התקשורת של מערכת האזעקה

אזעקה לבית היא מערכת אשר באה להתריע ברגע שישנו ניסיון פריצה או במקרה חירום. הדיווח יכול להתבצע במספר דרכים ויש לבחור את הדרך הנכונה ביותר בהתאם לקריטריונים שהגדרנו. הדיווח יכול להתבצע בצורות הבאות:

קריאה טלפונית

דרך אחת ליצירת תקשורת היא קווית, PSTN. יש להגדיר מראש את המספר שיקבל את הקריאה במקרה של פריצה (או ניסיון פריצה) ובהתאם תהיה התגובה. לרוב, ההתקשרות היא למספר שניתן על ידי מוקד האבטחה ובכל מקרה זהו מספר שהוגדר מבעוד מועד. לשם כך המערכת צריכה להיות מחוברת לקו טלפון ביתי.

שליחת הודעה

במקום לייצר קריאת טלפון קווי, המערכת יכולה לשלוח הודעת SMS למספר שהוגדר מראש. ניתן לשלב בין שתי אפשרות זו לבין הקריאה הטלפונית. את ההודעה ניתן לשלוח ליותר מאשר מספר אחד וכך גם מוקד האבטחה יקבל את הקריאה וגם הטלפון הנייד שלך. לצורך כך המערכת צריכה להתחבר לקו טלפון ביתי וספק שמאפשר שליחת הודעה דרך שימוש בטלפון.

חיבור סלולרי

במקום להסתמך על קו הטלפון הביתי, ניתן לחבר את המערכת לקו הטלפון הנייד כאשר לרוב יוקצע לשם כך מספר ייחודי. המערכת יכולה להתקשר למוקד השמירה או לשלוח הודעות SMS, בהתאם לתכנון הראשוני ולמספרים שחוברו מלכתחילה.

חיבור אינטרנטי

החיבור של המערכת יכולה להסתמך על האינטרנט הביתי. כמובן, לשם כך חשוב שהאינטרנט יפעל, אחרת האזעקה לא תוכל לשלוח סימן לניסיון פריצה. החיבור לאינטרנט יכול להתבצע באופן ישיר, על ידי כבל אל הראוטר והוא יכול להתבצע בחיבור אלחוטי. גם כאן, ניתן לשלוח הודעות או שהאזעקה יכולה לדווח בטלפון לקווים המיועדים.

ללא דיווח

מערכות אזעקה ישנות יצרו התרעה קולית בלבד, ללא דיווח לאף גורם נוסף. היעילות של מערכת זו מוגבלת כיוון שהיא מסתמכת על כך שיהיו אנשים בסביבה שיחליטו ליצור קשר עם המשטרה או על כך שהפורצים יעדיפו לעזוב את האזור. כמובן, ניתן לשלב בין התרעה קולית עוצמתית לבין דיווח לגורמים השונים על ידי חיבור באחת הדרכים שפירטנו עליהן.

מערכת אזעקה לבית שכור

ההשקעה במערכת אזעקה היא השקעה בביטחון העצמי והמשפחתי. במצב הטוב ביותר, המערכת לעולם לא תעבוד. עם זאת, אי אפשר להסתמך על תקוות בלבד והדרך היחידה ליצור הגנה אמיתית היא להתקין את האזעקה הנכונה לבית. אנשים אשר בונים או משפצים את הבית יוכלו לשלב מראש מערכת קווית ולבצע חיבורים איכותיים.

אלו אשר מחליטים להתקין את המערכת לאחר הבניה, יבחרו בדרך כלל במערכת אל-חוטית כדי להימנע מפעולות לא אסתטיות בבית. מערכת זו, אשר מתבססת על חיבור לאינטרנט תוכל לשמש אותך גם בבית בשכירות. ניתן להעביר את המערכת בסיום החוזה וכדי לחבר אותה אין כל צורך לבצע פעולות קדיחה או לפגוע בתשתית הנוכחית. במקרה ויש לך שאלות על כך, ניתן להפנות אותן לחברה המתמקצעת בתחום ובכל מקרה לא לוותר על הביטחון האישי שלך.

הדרך להפעיל אזעקה לבית

אחת הנקודות החשובות שיש להתייחס אליהן בעת התקנת אזעקה לבית היא דרך ההפעלה. הטכנולוגיה התפתחה עם השנים ולא פסחה על תחום הביטחון שלנו ועם זאת, דרך ההפעלה צריכה להיות הכי נוחה עבורך. היום ניתן למצוא מערכות המופעלות על ידי קודן, טביעת אצבע ובשליטה מרחוק. כל אופציה יכולה להתאים לבית שלך, אך לא כל אחת תתאים עבורך.

הפעלת קודן יכולה להתאים לבתים בהם יש ילדים שחוזרים ממוסדות הלימוד בעצמם. עם זאת, הילדים צריכים לזכור את הקוד ולא לשתף אותו עם אחרים. לא תמיד יש שיתוף פעולה שכזה ולא לכולם קל להפעיל את הקוד. כמובן, המערכת צריכה להיות במקום נגיש לילדים.

מערכת אשר מופעלת על ידי טביעת אצבע היא מערכת בטוחה שקשה מאד לפרוץ אליה. החיסרון בא לידי ביטוי כשהילדים גדלים והמערכת לא תמיד מצליחה לזהות את הטביעה מחדש. לפני הבחירה במערכת זו, שנחשבת לבטוחה מאד, כדאי להתייעץ עם חברת ההתקנה ולראות שהיא אכן תתאים לדרישותיך.

שליטה מרחוק זו אופציה טובה גם כן להפעלת האזעקה. מצד אחד יש את המערכת ומצד שני אפליקציה שמותקנת רק על המכשירים של האנשים המורשים. ההפעלה יכולה להתבצע מרחוק ולכן אם הילדים עוזבים את הבית לבד בלי שהפעילו אותה, ניתן לשלוט בה מכל מקום והכיבוי יתבצע גם כן דרך האפליקציה כאשר גם הילדים יכולים לשלוט במערכת. כדי לקבוע אם הדרך הזו הכי נכונה עבורך, כדאי להתייעץ ולבחון את האפשרויות השונות.

לבחור את החברה שתלווה אותך בפרויקט

החברה שתלווה אותך בהתקנת אזעקה לבית צריכה להתמחות בתחום זה ולהכיר את המערכות שיוכלו לשמש אותך. היא צריכה להביא ניסיון רב, להיות קשובה לבקשות שלך ולהכיר היטב את הפתרונות הקיימים בשוק. חברת Tirmateg מביאה את כל התכונות הללו ויותר ותשמח ללוות אותך משלב ההתלבטות ועד לסיום התקנת המערכת.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בלוג

עיצוב בית חכם

ערכות בית חכם הן מערכות פופולאריות מאוד בשנים האחרונות. לא מעט קבלנים שהתחילו לבנות בניינים עם דירות שמגיעות עם מערכות

מערכת אזעקה לבית אלחוטית
אזעקה

מערכת אזעקה לבית אלחוטית וחכמה

מערכת אזעקה לבית אלחוטית, קומפקטית וחכמה ניתן למצוא בסוגים שונים ובמחירים השווים לכל נפש. סוגי המערכות נחלקים לשניים: מערכת קווית

התקשרו עכשיו