Site icon Titmateg- מערכות בית חכם מתקדמות

כל מה שרצית לדעת על תיקון, כיוון ואיזון דלתות או צירים

מנעולן דירות ופורץ רכבים מומחה .

ישראל עזרא המעולן

כל מה שרצית לדעת על תיקון, כיוון ואיזון דלתות או צירים

מהן סוגי העבודות האופייניות בתחום של תיקון , כיוון ואיזון דלתות וצירים?

בואו נפרט מעט יותר לגבי סוגי התיקונים האופייניים:

אם נדרש להחליף ציר בדלת, עדיף להזמין מנעולן דירות מקצועי שיעשה את העבודה ביעילות ובמקצועיות ויספק אחריות על העבודה.

תיקון דלת –  איזון וכיוון הדלת. מצבים אופייניים בהם נדרש איזון וכיוון דלת:

החלפת צירים וכיוון דלת פלדלת

דלתות פלדלת ורב בריח תלויות על צירים. הצירים מחזיקים את הדלת ומאפשרים את תנועה. אך בשל המשקל הרב של הדלת ישנו עומס רב על הצירים.

במשך הזמן הרב שבהם הצירים נושאים את משקל הדלת הם יכולים לקבל עיוותים מסויימים, דבר אשר יוצר בעיות שונות ואז יש צורך בכיוון ואיזון דלת פלדלת או רב בריח.

מנעולן מקצועי יחזק או יחליף את הצירים וימקם את הדלת בדיוק בנקודה הנכונה.

מנעולן מקצועי מבצע את העבודה במהירות ובקלות ומעניק לכם אחריות על עבודתו,

כיוון דלת פלדלת מחייב ניסיון, ידע ומקצועיות רבה. זו פעולה מורכבת שביצוע לא נכון שלה עלול לגרום לנזק קשה לצירים, למשקופים ולרצפה.

החלפת ידית נעה בדלת לידית קבועה – ידית נעה מאפשרת את פתיחת הדלת כאשר הדלת טרוקה אבל לא נעולה. כאשר על גבי הדלת מותקנת ידית קבועה לא ניתן לפתוח את הדלת, אלא באמצעות מפתח מה שמגן טוב יותר מפני פריצה אפשרית

תיקון דלתות אלומיניום – לפעמים התקלה מופיעה במנגנון הנעילה של הדלת. מנעולן דירות מקצוען יחליט אם צריך להחליף את המנעול, או שאפשר לתקן אותו.

לפעמים הדלת מתעקמת, או מתעוותת,  זזה ממקומה, אינה נסגרת כראוי, חורקת, יוצאת מהצירים, או חורקת הרצפה.

מצבים אופיינים הדורשים תיקון דלת אלומיניום:

תיקון דלת אש

קודם כל בואו נסביר מהי דלת אש. ההגדרה הטובה ביותר שמצאנו לקוחה מויקיפדיה.

דלת אש היא דלת שנועדה לסייע במניעת התפשטות שריפה במבנה ולאפשר לאנשים להיחלץ ממנו בקלות ובמהירות.

הדלת בנויה ממתכת  ומחומרים העמידים בפני אש;   לרוב פלדה גבס וחומרים אחרים בעלי  יכולת בידוד גבוהה מאוד. הדלת כוללת שני משטחים מתכתיים משני צידיה וחלל בידוד ביניהם שתפקידו לשמור על צד אחד של הדלת קר יחסית במקרה של אש בצידה השני על מנת שאפשר יהיה לגעת בדלת. הדלת נפתחת תמיד לכיוון היציאה המהירה מן הבניין ולעיתים כוללת ידית בהלה  בצידה הפנימי כדי לאפשר לאנשים הנמלטים מהבניין לפתוח אותה בקלות.

פתיחתן של חלק מדלתות האש יכולות להפעיל אזעקה שנשמעת בכל האזור או המבנה שבו התחילה השרפה, מטרת האזעקה היא "להודיע" לאנשים במבנה על השרפה ולגרום להם לצאת המבנה בהקדם האפשרי.

תיקון ידית בדלת בהלה

שוב הסתכמנו על ויקיפדיה להגדרה תמציתית וממוקדת.

ידית בהלה היא מנגנון  לפתיחת דלת המאפשר את פתיחתה באמצעות דחיפה של מוט. ידיות בהלה פותחו כאמצעי למניעת דחיקה בקהל בשעת חירום, אך משמשות לעיתים כמנגנון פתיחת הדלת העיקרי בבניינים מסחריים רבים.

המנגנון מורכב ממוט מתכת אשר מקובע אופקית לכנף דלת, הנפתחת לכיוון היציאה. לחיצה על המוט פותחת את הדלת, ומאפשרת לנמלטים לצאת במהירות מהמבנה. המנגנון בנוי כך שגם במצב של דוחק שאינו מאפשר הפעלתו הישירה, ייווצר עליו לחץ שיגרום לדלת להיפתח.

תקני בטיחות אש  מחייבים לעיתים קרובות כי במקומות מסחריים ואחרים בהם פינוי המוני עשוי להיות מואט על ידי מנגנונים אחרים לפתיחת דלתות יהיו הדלתות מצוידות בידיות בהלה.

בבניינים רבים מתפקדות ידיות בהלה כמנגנון העיקרי לפתיחת דלתות גם בנסיבות רגילות. הן עשויות להיות מותקנות גם כאשר הדבר לא נדרש בתקנות, כיוון שהן הופכות את פתיחת הדלתות מהירה וקלה יותר בהשוואה לידיות רגילות.

החלפת מנעול חשמלי בדלת בבית ובעסק

מנעול חשמלי הוא מנעול המותקן במשקוף מול מנעול הדלת הקיים. המנעול תופס את הלשונית הקפיצית של מנעול הדלת.

השליטה על תפיסה או שחרור הלשונית מתבצעת באמצעות העברת זרם במנעול. יתרון המנעולים החשמליים הוא שליטה מרחוק על פתיחה ונעילת הדלת.

ניתן להפעיל מנעולים חשמליים בעזרת אמצעים שוני כמו :לחצן, קודן, שלט רחוק וכל אמצעי אחר המסוגל לסגור או לנתק מעגל חשמלי.

תיקון דלתות כנפיים

דלתות כניסה דו כנפיות – דלת כניסה בת שתי כנפיים כשכל אחת מהן יכולה להיפתח באופן עצמאי. הדלת הראשונה הפעילה אותה צריך לפתוח כפעולה ראשונה, והשניה פאסיבית אותה ניתן לפתוח רק לאחר פתיחת הכנף הראשית.

במרבית דלתות הכניסה הדו-כנפיות יש נעילה לרצפה ולמשקוף של הדלת הפאסיבית

מבחר דוגמאות לעבודות שבוצעו על ידי ישראל הפורץ בתחום תיקון / כיוון / איזון דלתות וצירים

החלפת סט קומפלט של מנעול תקול וידית בהלה שלא מתפקדת. הסט הקודם עשה בעיות מכיוון שזו מסעדה עם המון תנועה של לקוחות שפותחים וסוגרים הדלת מיליון פעמים ביום. החלפת מנעול חיצוני וידית בהלה.  בוצעה החלפת והתאמה לסט חדש, בדגם שנבחר כמותג .

תיקון דלת פנים – החלפת צירים שבורים ,  איזון וכיוון הדלת

החלפת צירים וכיוון דלת פלדלת

החלפת מנגנון בדלת אלומניום שהמנגנון בה לא מתפקד, חלוד והידיות בו לא מקובעות היטב . בוצעה החלפת המנגנון בדלת האלומניום וקיבוע הידיות היטב [שהיו מתפרקות ורפויות]

לבקשת לקוח, התקנת ידית נעה בדלת פלדלת שלא היתה בה מעולם ידית נעה [היתה ידית משיכה טרוקה] בוצע התקנת ידית בדלת פלדלת.

מה עוד יכול לעשות עבורכם מנעולן דירות מקצועי?

Exit mobile version