חשמל חכם

חשמל חכם יכול לשדרג את הבית בצורה משמעותית וכתוצאה מכך את איכות החיים שלכם, להקל עליכם בביצוע פעולות יומיומיות ולעזור לכם לחסוך בהוצאות החשמל שלכם, במיוחד לאור העלייה המתמשכת במחירי החשמל.   כול לשדרג המערכת

לכםם ומהאחרות,  את הפעולה שביקשתם. ת מהמכשיר הנייד שלכם ולהעביר אותן על גב את המערכת. ל ידי כיוון מחדש ושינוי

חשמל חכם – מהו חשמל חכם ולמה הוא משמש?

חשמל חכם הוא שם כללי לרשת של בקרי חשמל חכמים שמתוכנתים כדי לבצע פעולות הדלקה וכיבוי של מוצרים חשמליים בבית, כגון תריסים חשמליים, חימום רצפתי, מכונת כביסה ומדיח ועוד.

בניגוד למערכת החשמל הרגילה שבה נעשה שימוש במפסקים פשוטים שמותקנים בבית בקרבת מקום למוצר החשמלי, במערכת חשמל חכם החשמל מחובר לבקרים שנמצאים בארון החשמל ומועבר מהם אל המוצר החשמלי.

חשמל חכם – מה ההבדל בין חשמל חכם לבית חכם?

 כאמור, חשמל חכם הוא מערכת שעובדת באמצעות בקרים ונועד להפעיל את המוצרים החשמליים בבית בצורה חכמה על ידי שליטה מרחוק או תרחישים מתוכננים מראש.

בית חכם, לעומת זאת, הוא בית שבו נעשה שימוש בחשמל החכם באופן שכל המערכות בבית 'מדברות' אחת עם השנייה באמצעות מערכת מרכזית שמקבלת את הפקודות ומעבירה אותם לבקרים החכמים.

כלומר, החשמל החכם הוא התשתית והבית החכם הוא המשתמש.

חשמל חכם – מערכת קווית

 מערכת החשמל הקווית היא המורכבת והיקרה ביותר מבין שלושת מערכות החשמל החכם הקיימות.

המערכת דורשת תכנון מוקדם והקמת תשתית בכל נקודה שאליה היא אמורה להתחבר וכל החוטים צריכים להיות מחוברים ללוח בקרה אחד.

המערכת אמינה, אבל חסרונה בכך שנדרש מקום להקמת לוח בקרה שיכיל את כל החוטים ובנוסף, תיקון תקלה עלול להיות מורכב כאשר צריך לחפש חוט אחד בתוך כל החוטים שמרכיבים את המערכת.

חשמל חכם – שליטה על ידי גלי רדיו או רשת אלחוטית

זוהי למעשה מערכת שמתבססת על גלי רדיו או על הרשת האלחוטית הקיימת בבית, כאשר לצורך התקנת המערכת, מוחלפים המתגים הקיימים בבית למתגים חכמים, אלחוטיים שקולטים את גלי הרדיו או את אותו הרשת האלחוטית שלכם.

זוהי אמנם מערכת זולה יותר מהמערכת הקווית ועם רמת קרינה נמוכה יחסית, אבל יכולות להיות בעיות של קליטה ואיטיות בתגובה של המערכת בגלל התדר הנמוך של הרשת.

 חשמל חכם – מערכת אלחוטית

זוהי למעשה המערכת העיקרית שמשמשת את הבתים החכמים והיא אינה דורשת הקמה של תשתיות מיוחדות או שיפוצים, כך שהיא זולה משמעותית מהאחרות ואפשר להתקין אותה גם בבית קיים.

על מנת ליצור מערכת כזו בבית שלכם, כל מה שנדרש הוא להתקין מודולים חכמים מאחורי המפסקים הקיימים בבית, לקשר אותם למרכז המערכת בארון החשמל שיודעת לקבל פקודות מהמכשיר הסלולרי או המחשב שלכם ולהעביר אותן למודולים החכמים שמבצעים את הפעולה שביקשתם.

 חשמל חכם – על מה שולטת המערכת האלחוטית

מערכת החשמל החכם למעשה משמשת כמערכת לשליטה מרכזית ובקרה על כל מערכות החשמל והמוצרים החשמליים בבית.

ניתן לתכנן אותה כך שתשלוט הן על מוצרים חשמליים בתוך הבית, כגון שקעים, תאורה, דוד המים, התריסים החשמליים, הטלוויזיה והמחשב ומכשיר האזעקה, כמו גם על מערכות חשמליות מחוץ לבית כמו ברזי ההשקיה בחצר או שער הכניסה לחנייה.

חשמל חכם – תכנות מראש

מערכת החשמל החכם האלחוטית מאפשרת תכנות של מערכות החשמל בבית להגיב למצבים שונים כגון יציאה מהבית או הגעה אליו, מצבי שינה והתעוררות וכדומה.

לדוגמא, אפשר לתכנת את המערכת לכבות את האורות ולהפעיל את מערכת האזעקה כשאתם יוצאים מהבית, או לחילופין לפתוח את התריסים החשמליים בשעה מסוימת בבוקר שבה אתם מתעוררים.

המערכת יכולה לשמש גם כשעון שבת, לכיבוי והדלקת האורות עם זריחת ושקיעת השמש.

 חשמל חכם – מתאים גם לשבת

המערכת יכולה לשמש גם כשעון שבת, לכיבוי והדלקת האורות עם זריחת ושקיעת השמש.

היתרון של החשמל החכם כשעון שבת הוא שהוא מאפשר לשלוט בכל מכשיר חשמל או נקודת חשמל בנפרד, כך שניתן לתכנת בנפרד את האורות בבית, את התריסים ואת המזגנים בבית כך שאין צורך בהפעלה ידנית.

חשמל חכם – שליטה מרחוק 

מערכת החשמל החכם מאפשרת לכם לשלוט על מכשירי החשמל שלכם מרחוק, גם כשאתם מחוץ לבית, באמצעות הסלולרי שלכם, הטאבלט או המחשב הנייד.

זהו שדרוג משמעותי באיכות החיים, כאשר ניתן להפעיל את דוד המים בדרך מהעבודה או אפילו את מכשיר המים החמים שלכם, כדי שיהיו לכם מים חמים כשאתם מגיעים הביתה, למקלחת או לקפה.

השליטה במכשירי החשמל, כמו גם התכנות מראש, מסייע בחסכון משמעותי בחשבון החשמל שלכם.

חשמל חכם – לא רק שימושי, גם מעוצב

הוספה של אביזרי מערכת החשמל החכם לבית היא לא רק שימושית אלא גם מוסיפה יופי.

כאשר אתם מתקינים מערכת חשמל חכם, אתם למעשה מחליפים את המפסקים והמתגים הישנים בבית שאולי כבר התבלו והתיישנו, במתגים ואביזרים מעוצבים שמוסיפים נקודות אור לבית.

מאחר והמתגים מגיעים בעיצובים שונים ומגוון של צבעים ומאחר והמחיר של האביזרים הללו הוא זול יחסית, אתם יכולים להוסיף כמה מתגים שרק תרצו ולשלב אותם בעיצוב הבית.

חשמל חכם

מאמרים נוספים

מצלמות במעגל סגור – שאלות ותשובות

מערכת אבטחה היא הדרך הטובה ביותר להגן על הבית והעסק. כיוון שהיום ישנן מערכות רבות ודרכים שונות ליצור את ההגנה, אחת השאלות

סוגי אזעקות לבית

מערכת אזעקה מאפשרת לך להגן על הבית ועל האנשים שנמצאים בו. ניתן לשלוט עליה בדרכים שונות והיא יכולה להתחבר גם למוקד שמירה.

סוגי אזעקות לבית

מערכת אזעקה מאפשרת לך להגן על הבית ועל האנשים שנמצאים בו. ניתן לשלוט עליה בדרכים שונות והיא יכולה להתחבר גם למוקד שמירה. ההחלטה להתקין אזעקה

מצלמות אבטחה המדריך המקיף

התקנה של מצלמות אבטחה בעסק או בבית היא אחת המשימות החשובות בדרך להגן על היקר לך מכל. היום המצלמות זמינות יותר משהיו אי פעם ועם

מערכת חשמל חכם

מה זה חשמל חכם? איזה סוגים של מערכת חשמל חכם קיימים? מה ההבדל בין מערכות אלחוטיות ובין מערכות קוויות? האם זה נכון שניתן להתקין מערכת

גלילה לראש העמוד