חשמל חכם לבית

 

רובנו מבינים כיצד המערכת של בית חכם עובדת בפועל, כלומר מה אנחנו מרוויחים מזה בפעילות היומיומית והשוטפת שלנו בבית ומחוצה לו בין אם זה שליטה מרחוק של מרבית מוצרי החשמל בבית הפועלים במתח נמוך כמו מערכת האזעקה ומצלמות האבטחה, התריסים החשמליים אותם אנו יכולים לסגור ולפתוח על פי תרחישים המוגדרים מראש, אם זה שליטה בטלוויזיות ובמערכות השמע השונות ובין אם הדלקה או כיבוי של הדוד החשמלי. מה שלא כולנו יודעים ומבינים עד הסוף הוא איך בעצם זה עובד בפועל.

 

אז איך זה בעצם עובד חשמל חכם לבית?

אם נסתכל במבט חטוף על ארון החשמל, נגלה שני לוחות. הלוח הראשון הוא הלוח שכולנו מכירים עם המתגים הרגילים, כלומר הלוח הישן שלנו והלוח השני הוא לוח חשמל חכם לבית. באותו לוח יושבים הבקרים ולמעשה כל המתגים שאנו מכירים עד לנקודה שבה החלפנו את הבית הרגיל לבית חכם מתבטלים לחלוטין והשליטה במכל מכשירי החשמל השונים בבית מתבצעת דרך פאנלים המותקנים על גבי הקירות העובדים בתקשורת אל מול הבקרים.  הבקרים הם אלה שאחראים על ההדלקה והכיבוי של כל מכשיר חשמלי שהגדרנו מראש במערכת הבית החכם שלנו והכל נעשה דרך חיבור לרשת האינטרנט הביתית שלנו.

 

על אילו מוצרים אנו יכולים להשיג שליטה דרך הבקרים?

  • מצלמות אבטחה
  • מערכת אזעקה
  • תריסים חשמליים
  • דוד חשמלי
  • מערכת שמע וקולנוע ביתית
  • טלוויזיות
  • תאורה בכל החללים בבית

 

כלומר, במקום שההדלקה תתבצע דרך הקיר כמו שהיינו רגילים, היא נעשית דרך הבקר בצורה ידנית כאשר המטרה היא כמובן לשלוט במכשירים החשמליים השונים דרך הסמרטפון או הטאבלט שלנו. את החלוקה של מכשירי החשמל מבצעים לפי אזורים וערוצים, כך שבעצם אנו מקבלים סדר מסוים ויודעים בדיוק באיזה אזור ניתן לשלוט במכשירי חשמל ספציפיים.

 

דוגמאות לתרחישים בעזרת הבית החכם

אז מה זה בעצם נותן לנו אתם שואלים, למה כדאי להחליף את מערכת החשמל הביתית הרגילה במערכת חשמל חכם ?. ובכן… נניח שאתם יוצאים מהבית לחופשה ארוכה.

 

יש לכם אזעקה ומצלמות אבטחה. מערכת חשמלית של בית חכם תאפשר לכם לצאת מהבית ובלחיצת כפתור על ידי הגדרה של תרחיש יציאה תוכלו לסגור בבת אחת את כל התריסים החשמליים, את הגראז‘ של המכונית, את כל התאורה בבית, להפעיל את האזעקה למצב דלוק ואת מצלמות האבטחה למצב של הקלטה. זו רק דוגמא אחת מיני רבות ולמעשה יש עוד המון תרחישים שאתם יכולים ליצור בהתאם לאורח החיים ולצרכים שלכם ושל בני הבית.

 

למעשה, ניתן לשדרג את הבית שלכם לבית חכם בהדרגה ובכל פעם לצרף בקר נוסף, כלומר לא חייבים לעשות את כל התהליך בבת אחת. בנוסף, חשוב לציין שאין צורך לשנות את כל התשתית של החשמל בבית ופשוט אפשר לעשות את זה בצורה מהירה וקלה תוך כמה ימים בודדים.

 

חשמל חכם לבית

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בלוג

איך בוחרים חשמלאי בנתיבות?

על פי הסטטיסטיקה, משק בית ממוצע בנתיבות, נזקק לשירותיו של חשמלאי בנתיבות לפחות אחת לשנה – לצורך תיקון תקלות או

מצלמות אבטחה לבית בחריש

  כיום אנחנו רואים יותר ויותר בתים פרטיים או בתי מגורים משותפים מתקינים מצלמות אבטחה לבית בחריש על מנת להגן

מצלמות אבטחה לבית בעומר

  כיום אנחנו רואים יותר ויותר בתים פרטיים או בתי מגורים משותפים מתקינים מצלמות אבטחה לבית בעומר על מנת להגן

מצלמות אבטחה לבית בתל-אביב

  כיום אנחנו רואים יותר ויותר בתים פרטיים או בתי מגורים משותפים מתקינים מצלמות אבטחה לבית בתל-אביב על מנת להגן

מצלמות אבטחה לבית ביפו

  כיום אנחנו רואים יותר ויותר בתים פרטיים או בתי מגורים משותפים מתקינים מצלמות אבטחה לבית ביפו על מנת להגן

מצלמות אבטחה לבית בקריות

  כיום אנחנו רואים יותר ויותר בתים פרטיים או בתי מגורים משותפים מתקינים מצלמות אבטחה לבית בקריות על מנת להגן

WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור