חשמל חכם לבית

תוכן עניינים

 

רובנו מבינים כיצד המערכת של בית חכם עובדת בפועל, כלומר מה אנחנו מרוויחים מזה בפעילות היומיומית והשוטפת שלנו בבית ומחוצה לו בין אם זה שליטה מרחוק של מרבית מוצרי החשמל בבית הפועלים במתח נמוך כמו מערכת האזעקה ומצלמות האבטחה, התריסים החשמליים אותם אנו יכולים לסגור ולפתוח על פי תרחישים המוגדרים מראש, אם זה שליטה בטלוויזיות ובמערכות השמע השונות ובין אם הדלקה או כיבוי של הדוד החשמלי. מה שלא כולנו יודעים ומבינים עד הסוף הוא איך בעצם זה עובד בפועל.

 

אז איך זה בעצם עובד חשמל חכם לבית?

אם נסתכל במבט חטוף על ארון החשמל, נגלה שני לוחות. הלוח הראשון הוא הלוח שכולנו מכירים עם המתגים הרגילים, כלומר הלוח הישן שלנו והלוח השני הוא לוח חשמל חכם לבית. באותו לוח יושבים הבקרים ולמעשה כל המתגים שאנו מכירים עד לנקודה שבה החלפנו את הבית הרגיל לבית חכם מתבטלים לחלוטין והשליטה במכל מכשירי החשמל השונים בבית מתבצעת דרך פאנלים המותקנים על גבי הקירות העובדים בתקשורת אל מול הבקרים.  הבקרים הם אלה שאחראים על ההדלקה והכיבוי של כל מכשיר חשמלי שהגדרנו מראש במערכת הבית החכם שלנו והכל נעשה דרך חיבור לרשת האינטרנט הביתית שלנו.

 

על אילו מוצרים אנו יכולים להשיג שליטה דרך הבקרים?

  • מצלמות אבטחה
  • מערכת אזעקה
  • תריסים חשמליים
  • דוד חשמלי
  • מערכת שמע וקולנוע ביתית
  • טלוויזיות
  • תאורה בכל החללים בבית

 

כלומר, במקום שההדלקה תתבצע דרך הקיר כמו שהיינו רגילים, היא נעשית דרך הבקר בצורה ידנית כאשר המטרה היא כמובן לשלוט במכשירים החשמליים השונים דרך הסמרטפון או הטאבלט שלנו. את החלוקה של מכשירי החשמל מבצעים לפי אזורים וערוצים, כך שבעצם אנו מקבלים סדר מסוים ויודעים בדיוק באיזה אזור ניתן לשלוט במכשירי חשמל ספציפיים.

 

דוגמאות לתרחישים בעזרת הבית החכם

אז מה זה בעצם נותן לנו אתם שואלים, למה כדאי להחליף את מערכת החשמל הביתית הרגילה במערכת חשמל חכם ?. ובכן… נניח שאתם יוצאים מהבית לחופשה ארוכה.

 

יש לכם אזעקה ומצלמות אבטחה. מערכת חשמלית של בית חכם תאפשר לכם לצאת מהבית ובלחיצת כפתור על ידי הגדרה של תרחיש יציאה תוכלו לסגור בבת אחת את כל התריסים החשמליים, את הגראז‘ של המכונית, את כל התאורה בבית, להפעיל את האזעקה למצב דלוק ואת מצלמות האבטחה למצב של הקלטה. זו רק דוגמא אחת מיני רבות ולמעשה יש עוד המון תרחישים שאתם יכולים ליצור בהתאם לאורח החיים ולצרכים שלכם ושל בני הבית.

 

למעשה, ניתן לשדרג את הבית שלכם לבית חכם בהדרגה ובכל פעם לצרף בקר נוסף, כלומר לא חייבים לעשות את כל התהליך בבת אחת. בנוסף, חשוב לציין שאין צורך לשנות את כל התשתית של החשמל בבית ופשוט אפשר לעשות את זה בצורה מהירה וקלה תוך כמה ימים בודדים.

 

חשמל חכם לבית

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

התקנת מערכת אינטרקום
בלוג

התקנת מערכת אינטרקום

מערכת אינטרקום היא לחלוטין לא טכנולוגיה חדשה. בבניינים משותפים רבים התחילו להתקין מערכות אינטרקום כבר לפני שלושה וארבעה עשורים, אלא

Uncategorized

מתי נעשית בדיקת נזילות מים?

במדינת ישראל מרבית הבתים והמבנים סובלים מנזילות כתוצאה מסיבות שונות. נזילות יכולות להתבצע כתוצאה מפגיעה בצנרת, בין אם במסגרת בלאי

בלוג

הכל על צריכת חשמל

חשבון החשמל נחשב במרבית הבתים להוצאה השנייה בגודלה אחרי ההוצאה על מזון, ועשוי להגיע עד לאלפי שקלים בחודש. לא תמיד

התקנת אזעקה בחריש 

  בעבר התקנת אזעקה הייתה פופולרית רק בקרב בתי עסק או בתים מפוארים. כיום מערכת אזעקות לבית הינה דבר נפוץ

התקנת אזעקה בעומר 

  בעבר התקנת אזעקה הייתה פופולרית רק בקרב בתי עסק או בתים מפוארים. כיום מערכת אזעקות לבית הינה דבר נפוץ

התקנת אזעקה בתל-אביב 

  בעבר התקנת אזעקה הייתה פופולרית רק בקרב בתי עסק או בתים מפוארים. כיום מערכת אזעקות לבית הינה דבר נפוץ

התקשרו עכשיו